تاریخ : پنجشنبه، 24 مرداد ماه، 1392
موضوع : شرح سانحه

روایت وقوع حادثه در کوه های سیرچ کرمان/ قسمت دوم

شهدای غدیر / بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامیبعد از ظهر روز اول اسفند ماه 1381 است که خبری بر روی تلتکس خبرگزاری ها مخابره و ایران عزیز را در آستانه ی عید سعید غدیر، در سوگ بزرگی فرو برد.

خبر منتشر شده حاکی از آن است که در ساعت 18 روز چهارشنبه مورخه 1381/11/30 یک فروند هواپیمای تاکتیکی سپاه از نوع ایلوشن در منطقه عمومی کرمان دچار سانحه شده و در نتیجه ی آن، حدود 300 تن از رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دیار حق شتافتند.

در بیانیه ای که توسط روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتشار می یابد، اعلام میشود که:« یک فروند هواپیمای تاکتیکی ترابری سنگین ایلوشین سپاه در حدود ساعت 18 روز 30 بهمن ماه، برابر روش جاری پرواز های تاکتیکی در حال انتقال رزمندگان سپاه که از منطقه ی شرق کشور و زاهدان عازم کرمان بوده، در منطقه ی عمومی شهداد کرمان سقوط کرده است.
 

تعداد زیادی از شهدا از رزمندگان لشکر 41 ثارالله کرمان بودند که در شرق کشور شامل استانهای سیستان و بلوچستان ، کرمان و بخش هایی از استان هرمزگان مأموریت سرزمینی داشته و در تامین امنیت شرق کشور و در سنوات گذشته، نقش محوری و تعیین کننده و موفق داشته اند.»

اخبار و اطلاعات منتشر شده در این خصوص حاکی از آن است که نیروهای به شهادت رسیده در جریان سانحه ی سقوط هواپیمای ایلوشین شامل 4 گروه هستند:

1- نیروهایی که مقرر بود تا در مراسم رژه ی نیروهای مسلح در برابر رهبر معظم انقلاب اسلامی شرکت کنند (شامل نیرو های رژه رونده و اعضای گروه موزیک لشکر 41 ثارالله).

2- جمعی از مسئولین ستاد مشترک سپاه که به منظور انجام هماهنگی های لازم در خصوص سفر مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان در این استان حضور داشتند.

3- تعدادی از فرماندهان و مسئولین سپاه ثارالله و نیز جمعی از نیروهای لشکر 41 ثارالله کرمان که دارای مأموریت سرزمینی در منطقه ی جنوب شرق و از جمله سیستان و بلوچستان بودند.

4- کادر پروازی هواپیما.


هیئت شهدای غدیر استان کرمان شهدای غدیر شهدا وب سایت هیئت شهدای غدیر کرمان شهدای سقوط هواپیمای ایلوشین سپاه شهدای سقوط هواپیما شهید غدیر

منبع این مقاله : :هیئت شهدای غدیر استان کرمان
آدرس این مطلب : http://ghadir81.ir/9/روایت-وقوع-حادثه-در-کوه-های-سیرچ-کرمان/-قسمت-دوم/