تاریخ : يكشنبه، 13 مرداد ماه، 1392
موضوع : شعر و دلنوشته

دروازه ی هفتمین شهر عشق باز است هنوز

1هیئت شهدای غدیر- سلام بر پرستوهای مهاجری که با پرواز غدیر 1423 از آسمان کرمان (سیرچ) به آسمان هفتم (اعلی علیین) پر کشیدند و از صفوف به هم فشرده ی ملائک، سان دیدند و با تشریفات خاص بر محفل انس ربوبی وارد شدند و در « جَنات تَجری مِن تَحتِهَا الاَنهار» سکنی گزیدند.

 

2- سلام بر سرداران سبز پوش سپاه سبز محمدی که در سر، سودای ولایت الهی و در دل مهر و ولای سید علی داشتند و تحت لوای پاسدار انقلاب اسلامی از کوی یار گذشتند و به زیارت جمال جمیل روی دولت نائل گردیدند.

  

3- سلام بر نسل دوم سپاه پاسداران که با خون سرخ و مطهر خویش، تحلیل شیطانی برخی از به  اصطلاح تحلیلگران سالیان اخیر را مبنی بر فقدان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نیروهای شهدت طلب، پوچ اعلام کردند و مردودی خط فکری این وا دادگان را با علامت ضربدر قرمز مشخص ساختند.

 

4- سلام  بر 276 کبوتر سبکبال سبز نشان و پر پروازی که سخت ترین نوع امتحان را با زیباترین پاسخها پشت سر گذاشتند و از دل آسمان اول «ناسوت» به قلب آسمان هفتم «لاهوت» پر گشودند و در جوار رحمت حق آرمیدند.

 

5- سلام بر بدن های «پودر» و «قطعه قطعه» شده ی آنان که در لابه لای صخره های سخت کوه بلند مشرف به منطقه ی سیرچ جای گرفتند و در زیر برف های آن جبلِ سر به آسمان کشیده پنهان گردیدند.

 

6- سلام بر لشکر 41 و ثارالله و ثاراللهیان سلحشور و ارزش مدار و ولایت خواه این لشگر ظفرمند و مقتدر که حق بزرگی بر گردن ایران اسلامی و جهان تشیع و استان کرمان دارد...

وسلام بر شهیدان عزیزی که تقارن شهدتشان با غدیر خم، بر جاودانگی آنان، مهر صحت زد.

 

7- سلام بر غدیر خم و سلام بر صاحب آن که یکبار دیگر صاحب داشتن این کشور علوی را به تصویر کشانید و ثابت کرد که در دروازه ی شهر شهادت همچنان باز است.

 

8- سلام بر 276 شهیدی که توفیق پیدا کردند تا بر سفینه ی الهی سوار شوند که ناخدا و سکاندارش حسین(ع) است و در راهی طی طریق کنند که نور افشان سیدالشهدا(ع) است و برگزیده بودند و جملگی به طریق پیشاپیش شهادت خودشان را خبر داده بودندخانواده های آنان حالا می فهمند که چه فرموده اند. (1)

 

منابع:

1- علی زاد سر (این متن در رثای چهلمین روز شهادت این شهیدان به نگارش در آمده بود.)

برگرفته از: کتاب شهدای غدیر


هیئت شهدای غدیر استان کرمان شهدای غدیر شهدا خاطرات شهدا دانوشته شهدای غدیر غدیر

منبع این مقاله : :هیئت شهدای غدیر استان کرمان
آدرس این مطلب : http://ghadir81.ir/5/دروازه-ی-هفتمین-شهر-عشق-باز-است-هنوز/