تاریخ : دوشنبه، 28 مرداد ماه، 1392
موضوع : بازتاب رسانه ای

انعکاس واقعه در رسانه های جمعی/ خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس / هیئت شهدای غدیر استان کرماندر بخش رسانه های جمعی، خبرگزاری فارس با انتشار گزارش این حادثه به عنوان چهل و ششمین حادثه هواپیمای ایلوشین در جهان و پر تلفات ترین حادثه  این نوع هواپیما توصیف نمود.

 بر اساس این گزارش:

« این نوع هواپیما تا برهه ی زمانی وقوع آن حادثه، 46 حادثه در نقاط مختلف جهان از جمله شوروی سابق، لیبی، افغانستان، هند، آنگولا و بلژیک داشته است.

آمار تلفات جانی به جای مانده در سقوط ایلوشین از بدو تولید تا بهمن 1381 ، 695 نفر کشته میباشد که 302 نفر آن متعلق به سانحه اخیر در جنوب شرقی کرمان است.»این خبر گزاری جزئیات بیشتری از ویژگی های هواپیمای ایلوشین منتشر می نماید.

بر اساس این گزارش:

« هواپیمای فوق الذکر ساخت سال 1986 روسیه از نوع ایلوشین 76MD - IL  می باشد. این هواپیمای چهار موتوره که از نوع توربوفن می باشد قبلا" در اختیار عراق بوده که پس از عملیات طوفان صحرا در سال 1990 میلادی به مالکیت نیروی هوایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در آمد.

ایلوشین هواپیمای متوسط جثه ای است که برای حمل و نقل های نظامی مورد استفاده قرار میگیرد که در میان اعضای ناتو به Candid معروف می باشد.

این هواپیما ساخت کمپانی ایلوشین در مسکو و تاشکند ازبکستان می باشد و از تنوع تولید فراوانی مانند: 76MF-IL ، 76MD-IL ، 76M-IL برخوردار است.»

 

منبع: کتاب شهدای غدیر / ص 158


هیئت شهدای غدیر استان کرمان شهدای غدیر شهدای کرمان شهید غدیر هواپیمای ایلوشین هیئت شهدای غدیر خاطرات شهدای غدیر

منبع این مقاله : :هیئت شهدای غدیر استان کرمان
آدرس این مطلب : http://ghadir81.ir/10/انعکاس-واقعه-در-رسانه-های-جمعی/-خبرگزاری-فارس/